Jsem jiná...

Jsem jiná a jsem za to vděčná. Absolventi našich aktivit mě nazvali lektorkou se srdcem a koučkou s duší

MOHU BÝT LEKTORKOU A ZÁROVEŇ KOUČKOU? Mnoho lektorů by odpovědělo NE. Mnoho koučů by odpovědělo NE. A já přesto odpovím, že ANO a že je to naprosto přirozené a přínosné. Dlouhodobě rozvíjím firemní skupiny a provázím sebepoznáním a seberozvojem jednotlivce, především manažery.  Citlivě využívám svojí schopnost vědomé všímavosti a schopnosti napojit se a zacílit směr rozvoje či koučinku tím správným směrem.

DODRŽUJI PŘESNĚ PROGRAM? NE a považuji to za svou přednost. Na prvním místě je pro mě člověk. K této odpovědi jsem musela dozrát. V začátcích mé kariéry, což je bratru více než 20 let, bych striktně dodržovala obsahový a časový plán. Nyní se s lehkostí v pohodě odchýlím, když vnímám, že je to pro skupinu či v případě koučinku jednotlivce přínosné. Dokážu vnímat a analyzovat aktuální potřebu, která by při nevyřešení byla pro další rozvoj bariérou. 

PRACUJI S KAŽDÝM KLIENTEM? NE a pečlivě si vybírám. Proč? Každé téma, které rozvíjím, i cíl aktivity, kterou realizuji, se mnou musí souznít a musí mi dávat smysl. Pokud je požadavek mimo moje vnitřní hodnoty - například manipulativní nátlakový prodej apod. - tak klient slyší NE. Díky tomu mohu svůj čas věnovat vědomým firemním klientům, kteří si váží svého nejcennějšího kapitálu - lidí.

JE ONLINE FORMA STEJNĚ EFEKTIVNÍ JAKO OSOBNÍ? Opět píchnu do vosího hnízda. Ačkoliv je trend přesouvat do online světa mnoho aktivit, přesto ode mě zazní NE. Nežijeme ve virtuálním světě, neškolíme virtuální asistenty ani roboty, ale živé bytosti.  Chápu všechny "výhody" online aktivit, avšak vysoce si vážím času svého, lidí, kterým se věnuji i peněz klienta. Záleží mi na efektivitě každé rozvojové aktivity a jsem přesvědčená o tom, že osobní kontakt, především u vybraných témat, "online" prostě nenahradí. Tuto informaci mi potvrzují firemní klienti, kteří osobní aktivity doslova "vyžadují". 

SDÍLÍM AKTIVITY NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH? NE. Další horké téma současné doby. Chápu, že je to v současné době výrazná forma propagace. Chápu rovněž to, že reklama a realita a tím spíše přínos pro klienta mohou být naprosto odlišné. Raději svůj čas místo vymýšlení textu na sociální síť věnuji přípravě jedinečného školení či jiné aktivity pro klienta přesně na míru. Raději se naplno ponořím do školení a souladu s účastníky než bych "pilovala" co nejlepší fotku do příběhu. Raději se budu vzdělávat než bych počítala lajky a kousala si při tom nehty. A především, natolik si vážím sama sebe, že se nenechám odlákat skvěle promyšlenými tahy sociálních sítí k aktivitám, které ráda oželím. 

ODPOVĚDĚLA BYCH V ZAČÁTCÍCH KARIÉRY STEJNĚ? NE. Ke všem odpovědím jsem musela dozrát a přijít praxí na to, co opravdu funguje. Být přirozená, naprosto autentická, prostě být sama sebou. Tam je skrytá moje největší síla. Jak se říká - kopií jsou statisíce, ale cenný je jen originál.

DOČETLI JSTE AŽ SEM? Pak jedeme na stejné vlnové délce a ráda vám prozradím víc. Těším se na setkání s vámi nebo vašim týmem.

Pavlína Pelcová 

Pro ty, kdo preferují fakta a čísla:

  • Zakladatelka vzdělávací společnosti THE BEST TEAM s.r.o. 
  • Kvalifikovaná lektorka vzdělávání dospělých-Univerzita Komenského/AIVD
  • Mentální koučka - certifikace Mindset Coach®
  • Autorka desítek dlouhodobých rozvojových a vzdělávacích projektů
  • 20 let praxe ve vzdělávání dospělých
  • Více než 15 tisíc absolventů 
  • Více než 100 firemních klientů