Od vyhoření k odhalení vnitřní síly...

Malé ohlédnutí deset let zpátky... Po deseti letech velmi aktivní lektorské činnosti jsem stála krok před syndromem vyhoření. Jela jsem na plný plyn a úspěšně plavala "na povrchu". Další výzvy, další školení, další úspěchy. Že nevnímám, co se děje kolem mě? Nevadí... Že nevnímám signály, které mi vysílá moje tělo? Nevadí... Že mě už moje milovaná činnost přestává naplňovat a bavit? Nevadí... Zatnout zuby a jede se dál. Jela jsem..., na stále narůstající energetický dluh směrem do povrchní prázdnoty. Nutně jsem potřebovala  zastavit a zhluboka se nadechnout životní energie. Nutně jsem potřebovala otevřít oči i srdce pro nesmírnou krásu a bohatství, které je všude kolem nás, i v nás samotných. Slyšet jsem to však rozhodně nechtěla a tak přišlo silné uvědomění v podobě malého klíštěte, které mě na půl roku vyřadilo z provozu. Opravdu silný milník, jenž zpětně vnímám jako dar, který mi umožnil změnit pohled na život, na harmonii, na smysl a hloubku života, na činnost, které se s láskou věnuji, na sebe-rozvoj a rozvoj druhých. Milník, který mi umožnil odhalit velkou vnitřní sílu, kterou v sobě máme - schopnost vnímat svět kolem sebe a především v sobě jinak. Do mého života vstoupila vědomá všímavost, která přivedla parťáky v podobě síly srdce, intuice, skrytých darů - talentů a síly přítomného okamžiku. 

 Vědomý život...


Cíleně  a vědomě v sobě objevenou všímavost pěstuji a hýčkám.  Za jednu ruku držím svého "autopilota", za druhou svojí všímavost a učím je spolupracovat. Krotím autopilota, aby za mě nepřebíral řízení ve chvílích, které si chci užívat, vnímat,  prostě prožít naplno. Povzbuzuji všímavost, aby vzkvétala a odhalovala svět v nových barvách. Vědomě posiluji schopnost vnímat, co se děje kolem mě a především, co se děje uvnitř mého světa. Jasně že si mi to nedaří neustále, ale už jen uvědomění, že jsem se vychýlila ze svého středu, mi pomáhá vědomě se k sobě vrátit. A to mi pomáhá posilovat to nejdůležitější - naslouchání svému srdci, duši, chcete-li intuici. Naše srdce ví nejlépe, co je pro naše učení a rozvoj nejlepší. Uvědomění si toho, že vše, co mi přichází do cesty, je pro MŮJ rozvoj,  mi umožňuje situace přijímat se zvědavostí, všímavostí, dychtivostí, hravostí a se schopností  užívat si je a bavit se. 

Inspiruji a rozvíjím...

  • V roli lektorky, která rozvíjí "měkké zručnosti", jsem velmi vděčná za schopnost vědomé všímavosti, která mi umožňuje lépe "navnímat" skupinu, jednotlivce, situaci, souvislosti a správně zacílit směr rozvoje. Naplno  využívám a stále vědomě rozvíjím svoji všímavost  při rozvoji druhých lidí. Inspiruji a rozvíjím firemní týmy.
  • V roli mindset koučky provázím jednotlivce na cestě seberozvoje formou individuálního koučinku.

Pavlína Pelcová

  • Zakladatelka vzdělávací společnosti THE BEST TEAM s.r.o. 
  • Kvalifikovaná lektorka vzdělávání dospělých-Univerzita Komenského/AIVD
  • Mentální koučka - certifikace Mindset Coach®
  • Autorka desítek dlouhodobých rozvojových a vzdělávacích projektů pro české, slovenské a mezinárodní společnosti
  • 20 let praxe ve vzdělávání dospělých
  • Více než 15 tisíc absolventů
  • Více než 100 firemních klientů