Kdo jsem?

Kdo jsem? Před deseti lety bych odpověděla, že lektorka. Dnes to cítím tak, že jsem duší v lidském těle, která (se) přišla učit a plnit svoje poslání. Ano, prošla jsem proměnou, nebo spíše poznáním, sebepoznáním. Anebo ještě výstižněji řečeno: stále ještě stojím na prahu sebepoznání. Sebepoznání totiž vnímám jako nejdůležitější úkol, který nám byl dán a zároveň jako nádhernou a dobrodružnou hru, ve které plníme úlohy, zvládáme překážky a odhalujeme svoje skryté dary. "Úkol", který nás vede k odpovědi na jednoduchou otázku s nelehkou odpovědí: KDO JSI? 

Malé ohlédnutí deset let zpátky: Po mnoha letech velmi aktivní lektorské činnosti jsem stála krok před syndromem vyhoření. Jela jsem na plný plyn a úspěšně plavala "na povrchu". Další výzvy, další školení, další úspěchy. Že nevnímám, co se děje kolem mě? Nevadí... Že nevnímám signály, které mi vysílá moje tělo? Nevadí... Že mě už moje milovaná činnost přestává bavit naplňovat? Nevadí... Zatnout zuby a jede se dál. Jela jsem..., na stále narůstající energetický dluh směrem do povrchní prázdnoty. Nutně jsem potřebovala  zastavit a zhluboka se nadechnout životní energie. Nutně jsem potřebovala otevřít oči i srdce pro nesmírnou krásu a bohatství, které je všude kolem nás a především v nás samotných. Slyšet jsem to však rozhodně nechtěla a tak přišlo silné uvědomění v podobě malého klíštěte, které mě na půl roku vyřadilo z provozu. Opravdu silný milník, jenž zpětně vnímám jako dar, který mi umožnil změnit pohled na život, na harmonii, na smysl a hloubku života, na činnost, které se s láskou věnuji, na sebepoznání, seberozvoj a rozvoj druhých. Milník, který mi umožnil odhalit velkou vnitřní sílu, kterou v sobě máme. Milník, který mě nasměroval k zamyšlení nad otázkou "Kdo jsem?"

Co dělám?

Inspiruji a rozvíjím... V roli lektorky, která rozvíjí "měkké zručnosti", jsem velmi vděčná za schopnost vědomé všímavosti, která mi umožňuje ještě lépe "navnímat" skupinu, jednotlivce, situaci, souvislosti a vhodně zacílit směr rozvoje. Inspiruji a rozvíjím firemní týmy. Jednotlivé osobnosti s úctou a vděčností doprovázím na cestě sebepoznání a seberozvoje formou individuálního koučinku.

Pavlína Pelcová 

Pro ty, kdo preferují fakta a čísla:

  • Zakladatelka vzdělávací společnosti THE BEST TEAM s.r.o. 
  • Kvalifikovaná lektorka vzdělávání dospělých-Univerzita Komenského/AIVD
  • Mentální koučka - certifikace Mindset Coach®
  • Autorka desítek dlouhodobých rozvojových a vzdělávacích projektů
  • 20 let praxe ve vzdělávání dospělých
  • Více než 15 tisíc absolventů 
  • Více než 100 firemních klientů